production engineer

3 tygodni temu

Szamotuły, Greater Poland ADM Pełny etat

Job Description

Twoje zadania i obowiązki

Rola
(Część procesowa) Wspieranie kierowników działów w wydajnej i bezpiecznej realizacji głównych i pomocniczych procesów operacyjnych produkcji oleju rzepakowego. Zadaniem pracownika będzie kompleksowe identyfikowanie, inicjowanie i wdrażanie udoskonaleń procesowych w zakładzie ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów.
(Część projektowa) Realizacja projektów inżynierskich począwszy od fazy koncepcyjno-rozwojowej, poprzez planowanie, kosztorysowanie i zatwierdzenie, aż do instalacji i wdrożenia w zakładzie. Osoba na tym stanowisku będzie także odpowiedzialna za szereg innych projektów realizowanych na mniejszą lub średnią skalę, będących już na różnych etapach zaawansowania w zakładzie produkcyjnym.

Zadania
Część procesowa:

• Rozwiązywanie problemów procesowych/ doradztwo w zakresie działań naprawczych

• Zgłaszanie i reagowanie na błędy, awarie i niezgodności wpływające na jakość produktu

• Zgłaszanie i reagowanie na błędy, awarie i niezgodności dotyczące BHP i ochrony środowiska

• Projektowanie i wdrażanie zmian procesowych, nadzór nad bezpieczeństwem i wydajnością

• Nadzorowanie pracy firm zewnętrznych oraz pracowników ADM podczas wykonywania przydzielonych prac i zadań

• Przeprowadzanie ocen ryzyka i audytów wymaganych do zapewnienia zgodności z obowiązującymi przepisami i wytycznymi ADM

• Integracja z zespołem produkcyjnym ADM Szamotuły, uczestnictwo w spotkaniach i wspólnych projektach/ pracach komisji według potrzeb

Część projektowa:

• Kompleksowe zarządzanie mniejszymi i średnimi projektami z zakresu inżynierii procesowej, odgrywanie kluczowej roli w realizacji projektów na dużą skalę obejmujących funkcjonowanie całego zakładu

• Projektowanie, kosztorysowanie, instalowanie i wdrożenie wszystkich aspektów realizowanego projektu

• Zapewnienie zgodności nowych instalacji z wymogami BHP, HACCP, GMP, itp.

• Utrzymywanie bezpieczeństwa i niezawodności istniejącego sprzętu podczas wdrażania projektu

• Opracowanie specyfikacji funkcjonalnych i technicznych dla wszystkich elementów projektu

• Identyfikowanie możliwości poprawy wyników i/lub oszczędności

Nasze wymagania

• Wykształcenie wyższe na kierunku chemia, mechanika i budowa maszyn, a także technologia żywności lub innym kierunku ściśle związanym z przemysłem przetwórczym

• Płynne posługiwanie się językiem angielskim (min. B2) i polskim

• Doskonałe posługiwanie się pakietem MS Office

• Wysokie umiejętności komunikacyjne pisemne i ustne oraz umiejętność komunikowania się z kolegami oraz pracownikami firm zewnętrznych na wszystkich poziomach

• Dobre umiejętności organizacyjne i zdolność rozwiązywania problemów

• Elastyczne podejście do pracy, gotowość do pracy w sytuacji wystąpienia sprzecznych żądań i okazjonalnie pracy fizycznej w trudnych warunkach

• Pozytywne nastawienie ukierunkowane na skuteczność działania i uzyskiwane wyniki

• Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w systemach lean manufacturing

Oferujemy:
• Pracę w renomowanym międzynarodowym koncernie, będącym liderem w swojej branży

• Możliwość rozwoju zawodowego i wsparcie w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych

• Atrakcyjne warunki zatrudnienia

• Bogaty pakiet benefitów (opieka medyczna i stomatologiczna, ubezpieczenie na życie, karta Multisport, dofinansowanie wypoczynku, dofinansowanie nauki w formie kursów i studiów)

#IncludingYou

Diversity, equity, inclusion and belonging are cornerstones of ADM's efforts to continue innovating, driving growth, and delivering outstanding performance. We are committed to attracting and retaining a diverse workforce and create welcoming, truly inclusive work environments — environments that enable every ADM colleague to feel comfortable on the job, make meaningful contributions to our success, and grow their career. We respect and value the unique backgrounds and experiences that each person can bring to ADM because we know that diversity of perspectives makes us better, together.

For more information regarding our efforts to advance Diversity, Equity, Inclusion & Belonging, please visit our website here:

About ADM

At ADM, we unlock the power of nature to provide access to nutrition worldwide. With industry-advancing innovations, a complete portfolio of ingredients and solutions to meet any taste, and a commitment to sustainability, we give customers an edge in solving the nutritional challenges of today and tomorrow. We're a global leader in human and animal nutrition and the world's premier agricultural origination and processing company. Our breadth, depth, insights, facilities and logistical expertise give us unparalleled capabilities to meet needs for food, beverages, health and wellness, and more. From the seed of the idea to the outcome of the solution, we enrich the quality of life the world over. Learn more at

Ref ID

#LI-DNI