Główna księgowa

2 tygodni temu

Piaseczno, Polska Klient portalu Praca Pełny etat
Opis stanowiska

Obsługa systemu finansowego funkcjonującego w firmie.

Uzgadnianie i analiza sald kont księgi głównej w prowadzonym zakresie.

Analizowanie i uzgadnianie sald na kontach.

Przygotowywanie danych do sprawozdań, raportów, audytów, zewnętrznych inspekcji kontrolnych.

Bilans.

Zamknięcie roku wraz z WZA.

Księgowanie faktur zakupowych w systemie finansowo-księgowym.

Prowadzenia rozliczenia międzyokresowego kosztów.

Sprawdzanie otrzymanych dowodów rachunkowych pod względem formalnym i rachunkowym oraz dekretowanie ich zgodnie z obowiązującym planem kont i w sposób określony Ustawą o rachunkowości.

Sprawdzanie zgodności spływu otrzymanych dowodów z ustalonymi terminami, monitowanie w komórkach zalegających w przekazywaniu dowodów, sygnalizowanie przełożonemu o opóźnionym spływie dowodów księgowych i zauważanych nieprawidłowościach.

Prowadzenie weryfikacji należytej staranności oraz naliczanie podatku u źródła.

Sporządzanie sprawozdań GUS w powierzonym zakresie.

Wymagania

Umiejętność obsługi systemów finansowo/księgowych.

Dobra znajomość pakietu MS Office, szczególnie Excel.

Chęć nauki i rozwoju w Dziale Księgowości.

Znajomość ustawy o rachunkowości.

Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie ubezpieczeniowej.

Bardzo dobra organizacja pracy własnej.

Samodzielność.

Znajomość j. angielskiego.

Oferujemy

Zatrudnienie na umowę o pracę lub B2B.

Pracę w systemie jednozmianowym (8:00 – 16:00).

Perspektywy rozwoju i realizacji ambicji zawodowych.

Interesującą pracę w młodym, dynamicznym zespole oraz międzynarodowe środowisko pracy.

Kontakt z językiem angielskim każdego dnia i możliwość rozwoju zawodowego.

Benefity

Prywatna opieka medyczna

Elastyczny czas pracy

Służbowy telefon do użytku prywatnego

Kawa / herbata
  • Główna księgowa

    1 miesiąc temu

    Piaseczno, mazowieckie, mazowieckie, Polska Klient portalu Praca.pl Pełny etat

    Opis stanowiska Obsługa systemu finansowego funkcjonującego w firmie. Uzgadnianie i analiza sald kont księgi głównej w prowadzonym zakresie. Analizowanie i uzgadnianie sald na kontach. Przygotowywanie danych do sprawozdań, raportów, audytów, zewnętrznych inspekcji kontrolnych. Bilans. Zamknięcie roku wraz z WZA. Księgowanie faktur zakupowych w...

    4 tygodni temu