Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej

1 dzień temu

Zabrze, Silesia, Polska Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu Pełny etat
Opis Stanowiska

Poszukujemy doświadczonego Koordynatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej, który będzie odpowiedzialny za wspieranie rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej.

Obowiązki
  • Udzielanie pomocy rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej.
  • Przygotowanie, we współpracy z asystentem rodziny i odpowiednio rodziną zastępczą, planu pomocy dziecku.
  • Pomoc rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka w nawiązaniu wzajemnego kontaktu.
  • Zapewnienie rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka dostępu do specjalistycznej pomocy dla dzieci, w tym psychologicznej, reedukacyjnej i rehabilitacyjnej.
  • Zgłaszanie do ośrodków adopcyjnych informacji o dzieciach z uregulowaną sytuacją prawną, w celu poszukiwania dla nich rodzin przysposabiających.
  • Udzielanie wsparcia pełnoletnim wychowankom rodzinnych form pieczy zastępczej.
  • Współpraca z asystentem rodziny.
  • Prowadzenie monitoringu postępów i efektów podejmowanych działań w tym w sprawach dotyczących alimentów w pieczy.
  • Wykonanie innych czynności wynikających z ustawy o wspieraniu rodziny w systemie pieczy zastępczej.
Wymagania
  • Wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauki o rodzinie, resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.
  • Co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dzieckiem i rodziną lub co najmniej roczne doświadczenie, jako rodzina zastępcza lub prowadzący rodzinny dom dziecka.
  • Brak pozbawienia władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest zawieszona ani ograniczona.
  • Wypełnienie obowiązku alimentacyjnego - w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego.
  • Brak skazania prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
  • Brak figury w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstwa na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym.
  • Dana rękojmię należytej realizacji zadań koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.
  • Znajomość ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Warunki Pracy
  • Umowa o pracę na czas określony.
  • Czasowy system wynagradzania.
  • Zmianowosc inna.

  • Zabrze, Polska Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu Pełny etat

    1.Udzielanie pomocy rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy w realizacji zadań wynikających z pieczy zastępczej.2.Przygotowanie, we współpracy z asystentem rodziny i odpowiednio rodziną zastępczą, planu pomocy dziecku.3.Pomoc rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka w nawiązaniu wzajemnego kontaktu.4.Zapewnienie...