Zastępca Głównej Księgowej

1 miesiąc temu

Rybnik, Polska Grafton Recruitment Sp. z o.o. Pełny etat

Mamy przyjemność współpracować z międzynarodową firmą specjalizującą się w produkcji oraz dystrybucji wysokiej jakości komponentów stosowanych szeroko w przemyśle.

W związku z rozwojem struktury organizacyjnej firmy, poszukujemy osoby na nowo tworzone stanowisko: Zastępcy Głównej Księgowej.

Zakres zadań:

  • kreowanie oraz realizowanie strategii księgowej, podatkowej oraz finansowej w ramach grupy spółek,
  • bieżące wsparcie Głównej księgowej w realizacji obowiązków operacyjnych i zarządczych,
  • pomoc merytoryczna oraz monitorowanie zadań zespołu księgowego,
  • odpowiedzialność za księgowanie listy płac oraz pozostałych dokumentów księgowych.
  • weryfikowanie transakcji zakupu i sprzedaży pod względem łańcucha dostaw w zakresie podatku VAT, CIT,
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych (PIT, VAT oraz CIT),
  • aktywne uczestniczenie w procesach związanych z zamknięciami okresów rozliczeniowych oraz sprawozdawczości finansowej,
  • uzgadnianie należności i zobowiązań finansowych (faktoring, kredyty, pożyczki, leasingi),
  • analizowanie pakietów konsolidacyjnych,
  • sprawozdawczość GUS,
  • weryfikowanie danych, sporządzanie raportów oraz analiz.

Wymagania:

  • min. 4 - letnie doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości, zdobyte bezpośrednio w środowiskach firm produkcyjnych lub biurach rachunkowych, które obsługiwały firmy produkcyjne,
  • biegła znajomość pełnej księgowości oraz regulacji podatkowych,
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w szczególności Excela i Worda),
  • znajomość programu Comarch ERP XL, będzie dodatkowym atutem,
  • umiejętności interpersonalne, organizacyjne, analityczne,
  • samodzielność działania, umiejętność podejmowania decyzji, proaktywna postawa, rzetelność oraz terminowość.

Korzyści:

  • możliwość rozwoju zawodowego w prężnie działającej firmie na rynku międzynarodowym,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • pakiet benefitów: dofinansowanie do karty sportowej, pakiet medyczny, ubezpieczenie grupowe oraz pakiety rodzinne na korzystnych warunkach,
  • dostęp do pracy w systemie hybrydowym.

  • Rybnik, śląskie, śląskie, Polska iView Recruitment Pełny etat

    Zastępca Głównej KsięgowejMiejsce pracy: RybnikRekrutujemy dlaNaszego klienta, prężnie rozwijającej się firmy z branży produkcyjnej.Twój zakres obowiązkówSporządzanie deklaracji podatkowych- VAT, CIT, PITUdział w zamknięciu miesiąca i roku i sporządzaniu sprawozdań finansowychWspółpraca i sporządzanie raportów dla instytucji...

  • Księgowa

    1 dzień temu

    Rybnik, Polska iView Recruitment Pełny etat

    Zastępca Głównej KsięgowejPoszukujemy doświadczonej księgowej, która będzie odpowiedzialna za sporządzanie deklaracji podatkowych, udział w zamknięciu miesiąca i roku, sporządzanie sprawozdań finansowych oraz współpracę z instytucjami zewnętrznymi.WymaganiaWykształcenie wyższe kierunkoweZnajomość przepisów ustawy o rachunkowości i...

  • Księgowa

    Rybnik, Silesia, Polska EWL SA Pełny etat

    Zastępca Głównej KsięgowejW ramach naszego zespołu finansowego poszukujemy doświadczonego specjalisty, który będzie odpowiedzialny za sporządzanie deklaracji podatkowych, przygotowywanie okresowych sprawozdań finansowych oraz księgowanie dokumentów.WymaganiaWykształcenie wyższe (preferowane kierunki: rachunkowość, finanse)Minimum 3 lata...